Sumida America Components Inc. CDRR157NP-681MC
Part No.:
CDRR157NP-681MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-681MC.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 500MA 1.544 OHM
Comments
CDRR157NP-681MC Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
DC Resistance (DCR):
1.544Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)