Sumida America Components Inc. CDRR73NP-470MC
Part No.:
CDRR73NP-470MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR73NP-470MC.pdf
Comments
CDRR73NP-470MC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
247mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)