Sumida America Components Inc. CDRR73NP-681MC
Part No.:
CDRR73NP-681MC
Package:
2828 (7070 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR73NP-681MC.pdf
Description:
INDUCTOR
Comments
CDRR73NP-681MC Specifications
Series:
CDRR73
Package/Case:
2828 (7070 Metric)
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
210 mA
Current - Saturation (Isat):
160mA
DC Resistance (DCR):
3.36Ohm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2828
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)