Sumida America Components Inc. CDRR75NP-150MC
Part No.:
CDRR75NP-150MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR75NP-150MC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.07A 63 MOHM SMD
Comments
CDRR75NP-150MC Specifications
Series:
CDRR
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.07 A
Current - Saturation (Isat):
1.15A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)