Sumida America Components Inc. CEP125NP-4R0MC-H
Part No.:
CEP125NP-4R0MC-H
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCEP125NP-4R0MC-H.pdf
Description:
FIXED IND 4UH 9.9A 8 MOHM SMD
Comments
CEP125NP-4R0MC-H Specifications
Inductance:
4 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.9 A
Current - Saturation (Isat):
10.3A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)