TDK Corporation CLF10040T-220M-D
Part No.:
CLF10040T-220M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLF10040T-220M-D.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.2A 55 MOHM SMD
Shipping
Inventory:593
Comments
CLF10040T-220M-D Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
55mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)