TDK Corporation CLF10040T-3R3N-D
Part No.:
CLF10040T-3R3N-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLF10040T-3R3N-D.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.8A 14.3MOHM SM
Comments
CLF10040T-3R3N-D Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.6A
DC Resistance (DCR):
14.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)