TDK Corporation CLF6045NIT-220M-D
Part No.:
CLF6045NIT-220M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLF6045NIT-220M-D.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.4A 90 MOHM SMD
Comments
CLF6045NIT-220M-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CLF-NI-D
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)