TDK Corporation CLF6045T-151M-D
Part No.:
CLF6045T-151M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLF6045T-151M-D.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 600MA 576MOHM SM
Comments
CLF6045T-151M-D Specifications
Series:
CLF-D
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
576mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)