TDK Corporation CLF7045NIT-100M-D
Part No.:
CLF7045NIT-100M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLF7045NIT-100M-D.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3A 39.6 MOHM SMD
Comments
CLF7045NIT-100M-D Specifications
Series:
CLF-NI-D
Product Status:
Active
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
39.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)