MEAN WELL USA Inc. CLG-150-48C
Part No.:
CLG-150-48C
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLG-150-48C.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-48V 3.2A
Comments
CLG-150-48C Specifications
Series:
CLG-150 (150W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
295VAC
Voltage - Output:
36 ~ 48V
Current - Output (Max):
3.2A
Power (Watts):
154 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
91%
Termination Style:
Terminal Block
Size / Dimension:
7.80" L x 2.68" W x 1.53" H (198.2mm x 68.0mm x 38.8mm)