Sumida America Components Inc. CLQ4D10NP-270NC
Part No.:
CLQ4D10NP-270NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLQ4D10NP-270NC.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 380MA 722MOHM SMD
Comments
CLQ4D10NP-270NC Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
380 mA
DC Resistance (DCR):
722mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)