Sumida America Components Inc. CLQ4D10NP-330NC
Part No.:
CLQ4D10NP-330NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLQ4D10NP-330NC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 340MA 830MOHM SMD
Comments
CLQ4D10NP-330NC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
340 mA
DC Resistance (DCR):
830mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)