Sumida America Components Inc. CLQ61NP-100NC
Part No.:
CLQ61NP-100NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Description:
FIXED IND 10UH 620MA 300 MOHM
Comments
CLQ61NP-100NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CLQ61
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
620 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max