Sumida America Components Inc. CLS4D18-2R2NC
Part No.:
CLS4D18-2R2NC
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.4A 75 MOHM SMD
Comments
CLS4D18-2R2NC Specifications
Series:
CLS4D18
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)