Sumida America Components Inc. CLS4D23B-220NC
Part No.:
CLS4D23B-220NC
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS4D23B-220NC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 850MA 430MOHM SMD
Comments
CLS4D23B-220NC Specifications
Series:
CLS4D23B
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)