Sumida America Components Inc. CLS4D23B-5R3NC
Part No.:
CLS4D23B-5R3NC
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS4D23B-5R3NC.pdf
Description:
FIXED IND 5.3UH 1.95A 115MOHM SM
Comments
CLS4D23B-5R3NC Specifications
Series:
CLS4D23B
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.95 A
Current - Saturation (Isat):
1.04A
DC Resistance (DCR):
115mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)