Sumida America Components Inc. CLS4D28NP-100NC
Part No.:
CLS4D28NP-100NC
Description:
FIXED IND 10UH 1.3A SMD
Comments
CLS4D28NP-100NC Specifications
Series:
CLS4D28
Product Status:
Obsolete
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
850mA
Shielding:
Shielded
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)