Sumida America Components Inc. CLS4D28NP-150NC
Part No.:
CLS4D28NP-150NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 15UH 1.1A SMD
Comments
CLS4D28NP-150NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CLS4D28
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
650mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
Features:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)