Sumida America Components Inc. CLS4D28NP-330NC
Part No.:
CLS4D28NP-330NC
Description:
FIXED IND 33UH 800MA SMD
Comments
CLS4D28NP-330NC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)