Sumida America Components Inc. CLS4D28NP-470NC
Part No.:
CLS4D28NP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 750MA SMD
Comments
CLS4D28NP-470NC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)