Sumida America Components Inc. CLS4D28NP-6R8NC
Part No.:
CLS4D28NP-6R8NC
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.5A SMD
Comments
CLS4D28NP-6R8NC Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1A
Size / Dimension:
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)