Sumida America Components Inc. CLS62NP-102KC
Part No.:
CLS62NP-102KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-102KC.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 72MA 15.4 OHM SMD
Comments
CLS62NP-102KC Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
72 mA
DC Resistance (DCR):
15.4Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)