Sumida America Components Inc. CLS62NP-121MC
Part No.:
CLS62NP-121MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-121MC.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 208MA 1.4OHM SMD
Comments
CLS62NP-121MC Specifications
Inductance:
120 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
208 mA
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)