Sumida America Components Inc. CLS62NP-122KC
Part No.:
CLS62NP-122KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-122KC.pdf
Description:
FIXED IND 1.2MH 70MA 18.1OHM SMD
Comments
CLS62NP-122KC Specifications
Inductance:
1.2 mH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
70 mA
DC Resistance (DCR):
18.1Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)