Sumida America Components Inc. CLS62NP-151MC
Part No.:
CLS62NP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-151MC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 188MA 1.85OHM SM
Comments
CLS62NP-151MC Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
188 mA
DC Resistance (DCR):
1.85Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)