Sumida America Components Inc. CLS62NP-152KC
Part No.:
CLS62NP-152KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-152KC.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 64MA 18.8OHM SMD
Comments
CLS62NP-152KC Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
64 mA
DC Resistance (DCR):
18.8Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)