Sumida America Components Inc. CLS62NP-180NC
Part No.:
CLS62NP-180NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-180NC.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 524MA 307MOHM SMD
Comments
CLS62NP-180NC Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
524 mA
DC Resistance (DCR):
307mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)