Sumida America Components Inc. CLS62NP-181MC
Part No.:
CLS62NP-181MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-181MC.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 168MA 2.11OHM SM
Comments
CLS62NP-181MC Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
168 mA
DC Resistance (DCR):
2.11Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)