Sumida America Components Inc. CLS62NP-182KC
Part No.:
CLS62NP-182KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-182KC.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 55MA 20.6OHM SMD
Comments
CLS62NP-182KC Specifications
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
55 mA
DC Resistance (DCR):
20.6Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)