Sumida America Components Inc. CLS62NP-221MC
Part No.:
CLS62NP-221MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-221MC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 160MA 2.54OHM SM
Comments
CLS62NP-221MC Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
160 mA
DC Resistance (DCR):
2.54Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)