Sumida America Components Inc. CLS62NP-222KC
Part No.:
CLS62NP-222KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-222KC.pdf
Description:
FIXED IND 2.2MH 50MA 32.3OHM SMD
Comments
CLS62NP-222KC Specifications
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
50 mA
DC Resistance (DCR):
32.3Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)