Sumida America Components Inc. CLS62NP-330NC
Part No.:
CLS62NP-330NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
4-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-330NC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 392MA 456MOHM SMD
Comments
CLS62NP-330NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CLS62
Package/Case:
4-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
392 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
456mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)