Sumida America Components Inc. CLS62NP-331MC
Part No.:
CLS62NP-331MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-331MC.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 128MA 4.35OHM SM
Comments
CLS62NP-331MC Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
128 mA
DC Resistance (DCR):
4.35Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)