Sumida America Components Inc. CLS62NP-390NC
Part No.:
CLS62NP-390NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-390NC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 372MA 580MOHM SMD
Comments
CLS62NP-390NC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
372 mA
DC Resistance (DCR):
580mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)