Sumida America Components Inc. CLS62NP-392KC
Part No.:
CLS62NP-392KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-392KC.pdf
Description:
FIXED IND 3.9MH 37MA 48.8OHM SMD
Comments
CLS62NP-392KC Specifications
Inductance:
3.9 mH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
37 mA
DC Resistance (DCR):
48.8Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)