Sumida America Components Inc. CLS62NP-470NC
Part No.:
CLS62NP-470NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 340MA 671MOHM SMD
Comments
CLS62NP-470NC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
340 mA
DC Resistance (DCR):
671mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)