Sumida America Components Inc. CLS62NP-561MC
Part No.:
CLS62NP-561MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-561MC.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 96MA 7.25OHM SMD
Comments
CLS62NP-561MC Specifications
Inductance:
560 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
96 mA
DC Resistance (DCR):
7.25Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)