Sumida America Components Inc. CLS62NP-681MC
Part No.:
CLS62NP-681MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-681MC.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 88MA 8.18OHM SMD
Comments
CLS62NP-681MC Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
88 mA
DC Resistance (DCR):
8.18Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)