Sumida America Components Inc. CLS62NP-820NC
Part No.:
CLS62NP-820NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS62NP-820NC.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 256MA 1.11OHM SMD
Comments
CLS62NP-820NC Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
256 mA
DC Resistance (DCR):
1.11Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)