Sumida America Components Inc. CLS6D23NP-100NC
Part No.:
CLS6D23NP-100NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLS6D23NP-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 800MA 130MOHM SMD
Comments
CLS6D23NP-100NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CLS6D23
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.26A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)