EPCOS - TDK Electronics CLT32-R31
Part No.:
CLT32-R31
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
4-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCLT32-R31.pdf
Description:
CLT32-R31 310NH
Comments
CLT32-R31 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
CLT32
Package/Case:
4-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
310 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.1 A
Current - Saturation (Isat):
17.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
5.3mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)