Citizen Finedevice Co Ltd CM21232768EZCT
Part No.:
CM21232768EZCT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCM21232768EZCT.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Shipping
Inventory:382
Comments
CM21232768EZCT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CM212
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)