Citizen Finedevice Co Ltd CM250C77500AZFT
Part No.:
CM250C77500AZFT
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCM250C77500AZFT.pdf
Description:
CRYSTAL 77.5000KHZ 12.5PF SMD
Comments
CM250C77500AZFT Specifications
Series:
CM250C
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Frequency:
77.5 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.55mm)