Citizen Finedevice Co Ltd CM250S60.000KAZFT
Part No.:
CM250S60.000KAZFT
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCM250S60.000KAZFT.pdf
Description:
CRYSTAL 60.0000KHZ 12.5PF SMD
Comments
CM250S60.000KAZFT Specifications
Series:
CM250S
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Frequency:
60 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)