Micro Crystal AG CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC
Part No.:
CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Comments
CM9V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TA-QC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Series:
CM9V
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)