Sumida America Components Inc. CMD4D06NP-470MC
Part No.:
CMD4D06NP-470MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D06NP-470MC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 180MA 2.843OHM SM
Comments
CMD4D06NP-470MC Specifications
Series:
CMD4D06
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
2.843Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)