Sumida America Components Inc. CMD4D11NP-100MC
Part No.:
CMD4D11NP-100MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D11NP-100MC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 500MA 457MOHM SMD
Comments
CMD4D11NP-100MC Specifications
Series:
CMD4D11
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
457mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)