Sumida America Components Inc. CMD4D11NP-3R3MC
Part No.:
CMD4D11NP-3R3MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D11NP-3R3MC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 770MA 174MOHM SM
Comments
CMD4D11NP-3R3MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CMD4D11
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
770 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
174mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)