Sumida America Components Inc. CMD4D13NP-330MC
Part No.:
CMD4D13NP-330MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D13NP-330MC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 280MA 1.162OHM SM
Comments
CMD4D13NP-330MC Specifications
Series:
CMD4D13
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
280 mA
Current - Saturation (Isat):
370mA
DC Resistance (DCR):
1.162Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)